Assessed value
$357,770
$205,380 bldg
Acreage
5.65 ac
$63,322 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Nov 16, 2006
— PERLOWSKY RYAN D
Bk/Pg 0920/0254
Jan 18, 1996
— PERLOWSKY FRANK D
Bk/Pg 0528/0926
May 27, 1994
— PERLOWSKY FRANK D
Bk/Pg 0495/0069
Apr 19, 1994
— PERLOWSKY REGINA EST OF + FRANK JR
Bk/Pg 0492/0846
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900