Skip to main content

Parcel · Map 78 · Lot 68

58 TAMARACK RD

Owner: BAYLOCK TIMOTHY

Assessed value

$342,790

$264,460 bldg

Acreage

1.25 ac

$274,232 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 3, 2003

    BAYLOCK TIMOTHY

    Bk/Pg 0734/0424

  2. Jan 2, 2003

    BAYLOCK JOHN 1/2 +

    Bk/Pg 0734/0347

  3. Jun 13, 2002

    BAYLOCK JOHN + TIMOTHY

    Bk/Pg 0707/0787

    $80,000
  4. Feb 7, 2001

    D + D LILLIS DEVELOPERS LLC

    Bk/Pg 0655/0472

  5. Feb 7, 2001

    LILLIS DAVID C

    Bk/Pg 0655/0469

    $38,000

More on Tamarack Rd

View source assessor card