Assessed value
$287,910
$213,080 bldg
Acreage
1.63 ac
$176,632 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
May 31, 2016
— TARUTIS JONATHAN P + FROC EMILY A
Bk/Pg 1128/0640
Mar 22, 2013
— FERRARO MICHELLE
Bk/Pg 1071/0571
Nov 28, 2011
— YOUNG PETER G
Bk/Pg 1041/0206
Feb 9, 2010
— YOUNG TAYLOR F
Bk/Pg 1003/0346
Sep 16, 2009
— FEDERAL HOME LOAN MORTGAGE CORPORATION
Bk/Pg 0994/1125
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900