Assessed value
$596,070
$398,650 bldg
Acreage
9.57 ac
$62,285 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Nov 22, 2013
— PRESTI JOHN C + MARTIN JAMES G
Bk/Pg 1087/0111
Nov 16, 2012
— ROCK COBBLE FARM LLC
Bk/Pg 1063/0688
May 1, 2012
— FLYNN CHARLES J EST OF
Bk/Pg 1050/0617
May 28, 1998
— FLYNN CHARLES J
Bk/Pg 0582/0751
Jul 21, 1982
— FLYNN VICTORIA H + CHARLES J
Bk/Pg 0298/1085
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900