Assessed value
$3,410
Acreage
12.5 ac
$273 / ac
Land use
600
R80
Year built
—
Owner mailing
South Kent, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Oct 1, 2024
— HIRN DOUGLAS MATTHEW
Bk/Pg 1278/1187
Apr 27, 2018
— DINNEEN JOHN W JR + JUNE L
Bk/Pg 1161/0879
Feb 2, 2017
— CAMP MARIE N EST OF
Bk/Pg 1142/0002
Aug 1, 2016
— CAMP MARIE N EST OF
Bk/Pg 1132/0053
Apr 16, 1999
— CAMP MARIE N
Bk/Pg 0608/0161
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900