Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 77

35 RIDGE RD

Owner: CHAGAS SILVANO

Assessed value

$333,130

$238,280 bldg

Acreage

3.02 ac

$110,308 / ac

Land use

103

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 22, 2004

    CHAGAS SILVANO

    Bk/Pg 0819/0466

    $290,000
  2. Jan 26, 2004

    BREEDEN RICHARD J JR

    Bk/Pg 0798/0253

  3. Dec 16, 2003

    BREEDEN RICHARD J JR

    Bk/Pg 0793/0815

  4. Dec 16, 2003

    BREEDEN RICHARD J EST OF

    Bk/Pg 0793/0801

More on Ridge Rd

View source assessor card