Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 98 · Unit A

8 RIDGE RD

Owner: BOUHADIR HASSAN B

Assessed value

$441,140

$260,820 bldg

Acreage

4.79 ac

$92,096 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 17, 2018

    BOUHADIR HASSAN B

    Bk/Pg 1169/1142

    $250,000
  2. Jul 23, 2013

    PILZ WILLIAM P

    Bk/Pg 1080/0303

  3. May 7, 1996

    PILZ WILLIAM P + PILZ LIVING TR

    Bk/Pg 0535/0768

  4. Jun 4, 1987

    PILZ WILLIAM P + HELEN M

    Bk/Pg 0371/0896

More on Ridge Rd

View source assessor card