Skip to main content

Parcel · Map 24 · Lot 56 · Unit 5

8 WINSTON WAY

Owner: EISELE JOHN A; KING MICHELLE E

Assessed value

$402,570

$308,420 bldg

Acreage

1.45 ac

$277,634 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 5, 2025

    EISELE JOHN A

    Bk/Pg 1292/1017

    $650,000
  2. Oct 28, 1996

    GUYDAN EDWARD P + NANCY L

    Bk/Pg 0547/0148

    $254,100
  3. Jul 10, 1996

    SAN P HOMES INC

    Bk/Pg 0540/0044

    $40,000
  4. Jun 27, 1995

    GREGORY JANE & GEE LINWOOD &

    Bk/Pg 0517/0214

    $142,400
  5. Oct 28, 1980

    OLSON ALBERT H JR & EVELYN

    Bk/Pg 0202/0008

More on Winston Way

View source assessor card