Skip to main content

Parcel · Map 24 · Lot 56 · Unit 4

9 WINSTON WAY

Owner: PRYZGODA MICHAEL D + LYNN

Assessed value

$428,470

$333,200 bldg

Acreage

1.47 ac

$291,476 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 9, 2002

    PRYZGODA MICHAEL D + LYNN

    Bk/Pg 0710/0766

    $380,000
  2. Jul 9, 2002

    CENDANT MOBILITY FINANCIAL CORP

    Bk/Pg 0710/0764

    $380,000
  3. Nov 25, 1996

    NOWOTNY MICHAEL A + RITA JOAN

    Bk/Pg 0548/0424

    $276,300
  4. Jul 10, 1996

    SAN P HOMES INC

    Bk/Pg 0540/0042

    $40,000
  5. Jun 27, 1995

    GREGORY JANE & GEE LINWOOD &

    Bk/Pg 0517/0214

    $142,400

More on Winston Way

View source assessor card