Skip to main content

Parcel · Map 14 · Block 4 · Lot 19

49 STILL RIVER DR

Owner: BERNARDO JOSE J + MARIA L

Assessed value

$347,480

$276,990 bldg

Acreage

2.05 ac

$169,502 / ac

Land use

101

R40/80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 29, 1999

    BERNARDO JOSE J + MARIA L

    Bk/Pg 0606/0781

    $230,000
  2. Jan 31, 1997

    HENSEL DUANE H + DONNA J

    Bk/Pg 0551/0890

    $46,000
  3. Oct 31, 1995

    NASTURWICH J 1/4 + GOLEMBESKI W 1/4 +

    Bk/Pg 0443/0696

More on Still River Dr

View source assessor card