Skip to main content

Parcel · Map 19 · Lot 64

119 TOWN FARM RD

Owner: SCHWENKE JAMES R

Assessed value

$522,450

$419,580 bldg

Acreage

1.87 ac

$279,385 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 18, 2001

    SCHWENKE JAMES R

    Bk/Pg 0665/0542

    $375,000
  2. Jan 22, 1997

    ROBERTSON JULIA ANN

    Bk/Pg 0551/0322

  3. Nov 4, 1996

    ROBERTSON JULIA ANN

    Bk/Pg 0547/0544

  4. Nov 24, 1981

    ROBERTSON IAN B + JULIA ANN

    Bk/Pg 0293/0901

    $112,000

More on Town Farm Rd

View source assessor card