Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 18 · Unit 4

11 SUN POND LN

Owner: LIM LIANN + JOSEPH SHAWN

Assessed value

$530,810

$410,760 bldg

Acreage

4.83 ac

$109,899 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 18, 2005

    LIM LIANN + JOSEPH SHAWN

    Bk/Pg 0855/1004

    $570,000
  2. Apr 18, 2005

    RELOCATION ADVANTAGE LLC

    Bk/Pg 0855/1002

    $570,000
  3. Apr 18, 2005

    FEGO PAUL + MARY ANNE

    Bk/Pg 0855/1000

  4. May 3, 2004

    FEGO MARY ANNE

    Bk/Pg 0811/0325

  5. Jun 17, 2002

    FEGO PAUL J + MARY ANNE

    Bk/Pg 0708/0037

More on Sun Pond Ln

View source assessor card