Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 25

8 SUN POND LN

Owner: ORTIZ, JOHN A + ARIHANNY Y

Assessed value

$459,830

$364,770 bldg

Acreage

1.46 ac

$314,952 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Feb 8, 2021

    ORTIZ, JOHN A + ARIHANNY Y

    Bk/Pg 1212/1168

    $500,000
  2. Feb 25, 2015

    ROSS STEVEN A + LINDA

    Bk/Pg 1107/0233

    $425,000
  3. Apr 11, 1991

    REISE TERRENCE F + PATRICIA L

    Bk/Pg 0434/0028

    $309,900

More on Sun Pond Ln

View source assessor card