Skip to main content

Parcel · Map 38 · Lot 22

22 SUN POND LN

Owner: WILLIAMS DEBORAH S

Assessed value

$428,540

$333,200 bldg

Acreage

1.59 ac

$269,522 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 27, 2022

    WILLIAMS DEBORAH S

    Bk/Pg 1246/952

  2. Dec 22, 2004

    WILLIAMS DARRYL D + DEBORAH S

    Bk/Pg 0843/0325

    $499,900
  3. Dec 11, 2000

    MARINCE JAMES A + JODY G

    Bk/Pg 0650/0854

    $335,000
  4. May 22, 1998

    BAILEY DAVID B JR +MAUREEN

    Bk/Pg 0582/0383

    $326,000
  5. Jan 15, 1993

    CLARK RICHARD JOHN JR +

    Bk/Pg 0465/0307

    $276,860

More on Sun Pond Ln

View source assessor card