Assessed value
$294,700
$226,870 bldg
Acreage
1.21 ac
$243,554 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Dec 20, 2016
— BERGEMANN TYLER H + ALISON L
Bk/Pg 1139/0532
May 27, 1998
— BERGEMANN TYLER H
Bk/Pg 0582/0592
Mar 11, 1998
— GAYLORDSVILLE UNITED METHODIST
Bk/Pg 0576/0287
Nov 29, 1979
— PAGE RUTH DAISY
Bk/Pg 0278/1028
More on Squash Hollow Rd
2 SQUASH HOLLOW RD
$307,370 · 1.07 ac
10 SQUASH HOLLOW RD
$273,490 · 1.78 ac
18 SQUASH HOLLOW RD
$268,870 · 1.2 ac
20 SQUASH HOLLOW RD
$257,530 · 0.64 ac
24 SQUASH HOLLOW RD
$310,520 · 0.68 ac
26 SQUASH HOLLOW RD
$359,520 · 4.04 ac
28 SQUASH HOLLOW RD
$320,530 · 12.7 ac
38 SQUASH HOLLOW RD
$354,900 · 1.34 ac · Built 1950