Assessed value
$349,720
$256,410 bldg
Acreage
2.6 ac
$134,508 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
60 SQUASH HOLLOW RD NEW MILFORD, CT 06776
Recorded sales
Aug 12, 2021
— SCRIBNER ROBERT A SR + LINDA P REV TRUST
Bk/Pg 1227/211
Jan 15, 1971
— SCRIBNER ROBERT A SR + LINDA P
Bk/Pg 0203/0322
More on Squash Hollow Rd
2 SQUASH HOLLOW RD
$307,370 · 1.07 ac
10 SQUASH HOLLOW RD
$273,490 · 1.78 ac
18 SQUASH HOLLOW RD
$268,870 · 1.2 ac
20 SQUASH HOLLOW RD
$257,530 · 0.64 ac
24 SQUASH HOLLOW RD
$310,520 · 0.68 ac
26 SQUASH HOLLOW RD
$359,520 · 4.04 ac
28 SQUASH HOLLOW RD
$320,530 · 12.7 ac
38 SQUASH HOLLOW RD
$354,900 · 1.34 ac · Built 1950