Assessed value
$221,760
$145,110 bldg
Acreage
1.85 ac
$119,870 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Nov 4, 2025
— MERCADO PETER L + JILLIAN L
Bk/Pg 1295/318
Aug 13, 2020
— MERCADO, PETER L
Bk/Pg 1199/1132
Oct 10, 2019
— PAREDES, JOSE ANTONIO
Bk/Pg 1184/656
Oct 10, 2019
— PAGE MARION HARRIET EST OF
Bk/Pg 1184/655
Oct 10, 2019
— PAGE MARION HARRIET EST OF
Bk/Pg 1184/654
More on Squash Hollow Rd
2 SQUASH HOLLOW RD
$307,370 · 1.07 ac
10 SQUASH HOLLOW RD
$273,490 · 1.78 ac
18 SQUASH HOLLOW RD
$268,870 · 1.2 ac
20 SQUASH HOLLOW RD
$257,530 · 0.64 ac
24 SQUASH HOLLOW RD
$310,520 · 0.68 ac
26 SQUASH HOLLOW RD
$359,520 · 4.04 ac
28 SQUASH HOLLOW RD
$320,530 · 12.7 ac
38 SQUASH HOLLOW RD
$354,900 · 1.34 ac · Built 1950