Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 72

3 CHINMOY LN

Owner: TILFORD DUSTIN C + PATTI

Assessed value

$295,540

$210,700 bldg

Acreage

1.01 ac

$292,614 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 24, 2013

    TILFORD DUSTIN C + PATTI

    Bk/Pg 1078/0436

    $267,900
  2. Apr 18, 2013

    ERNST JOSEPH

    Bk/Pg 1073/0228

  3. Aug 6, 2002

    ERNST JOSEPH D + LISA J

    Bk/Pg 0714/0959

    $296,000
  4. Mar 30, 1998

    TOLBERT ROBERT W + KATHLEEN M

    Bk/Pg 0577/0481

    $194,500
  5. Jun 8, 1992

    BRIGGS ADAM P & MARGARET S

    Bk/Pg 0455/0492

    $200,000

More on Chinmoy Ln

View source assessor card