Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 89

10 CHINMOY LN

Owner: PARSONS FAMILY TRUST

Assessed value

$313,390

$224,560 bldg

Acreage

2 ac

$156,695 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

10 CHINMOY LN NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Mar 24, 2022

    PARSONS FAMILY TRUST

    Bk/Pg 1241/858

    $3,000
  2. Mar 24, 2022

    PARSONS FAMILY TRUST

    Bk/Pg 1241/856

  3. Mar 24, 2022

    PARSONS JANET B L/U

    Bk/Pg 1241/854

  4. Feb 3, 2022

    PARSONS JANET B L/U

    Bk/Pg 1239/103

  5. Apr 30, 2018

    PARSONS JANET B L/U

    Bk/Pg 1161/0990

More on Chinmoy Ln

View source assessor card