Skip to main content

Parcel · Map 57 · Lot 50

22 MTN VIEW AVE

Owner: LEARY HELEN C; BROWN PAMELA L

Assessed value

$262,570

$190,610 bldg

Acreage

1.29 ac

$203,543 / ac

Land use

101

R20

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 27, 2025

    LEARY HELEN C

    Bk/Pg 1283/528

  2. Jan 22, 1999

    LEARY HELEN C

    Bk/Pg 0180/0432

  3. Aug 2, 1967

    LEARY GEORGE L JR + HELEN C

    Bk/Pg 0180/0432

More on Mtn View Ave

View source assessor card