Assessed value
$270,270
$206,080 bldg
Acreage
1.07 ac
$252,589 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Apr 9, 2026
— GIRON SALVADOR ANTONIO
Bk/Pg 1301/779
Jul 20, 1984
— CLARK DOUGLAS A + MARGARET E
Bk/Pg 0318/0720
More on Chestnut Land Rd
4 CHESTNUT LAND RD
$316,750 · 0.35 ac
8 CHESTNUT LAND RD
$279,440 · 0.3 ac
10 CHESTNUT LAND RD
$203,350 · 0.48 ac
12 CHESTNUT LAND RD
$189,770 · 0.3 ac
25 CHESTNUT LAND RD
$238,210 · 0.48 ac
26 CHESTNUT LAND RD
$2,017,610 · 9 ac · Built 1810
31 CHESTNUT LAND RD
$614,810 · 2.25 ac · Built 1800
33 CHESTNUT LAND RD
$303,590 · 9.87 ac