Skip to main content

Parcel · Map 68 · Block 2 · Lot 22 · Unit A

12 CEDAR HILL RD

Owner: MARIN, ALFREDO

Assessed value

$343,980

$277,760 bldg · $2,240 land

Acreage

1.17 ac

$294,000 / ac

Land use

101

R40

Year built

Recorded sales

  1. Dec 16, 2019

    MARIN, ALFREDO

    Bk/Pg 1187/1103

    $325,000
  2. Jul 23, 2003

    CLARK JEFFREY A +

    Bk/Pg 0768/0109

    $313,000
  3. Nov 14, 2000

    KNAUER ELEANOR D

    Bk/Pg 0648/0521

    $220,000
  4. Jul 1, 1999

    SALAZAR LISA

    Bk/Pg 0613/0712

    $209,000
  5. Mar 31, 1995

    MUROSKI EDWARD C + ROBIN J

    Bk/Pg 0512/0015

    $36,000

More on Cedar Hill Rd

View source assessor card
12 CEDAR HILL RD — New Milford Land Records