Skip to main content

Parcel · Map 51 · Lot 170 · Unit 1

RIDGE RD

Owner: REIMER RIDGE FARM LLC

Assessed value

$172,820

Acreage

167 ac

$1,035 / ac

Land use

712

R80/60

Year built

Owner mailing

230 RIDGE RD NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Aug 20, 2020

    REIMER RIDGE FARM LLC

    Bk/Pg 1200/503

  2. Nov 30, 1995

    REIMER FAMILY PARTNERSHIP

    Bk/Pg 0527/0528

  3. Nov 30, 1995

    REIMER FAMILY PARTNERSHIP

    Bk/Pg 0527/0526

  4. Apr 4, 1985

    REIMER CHARITY RULAND

    Bk/Pg 0326/0365

More on Ridge Rd

View source assessor card