Assessed value
$1,424,500
Acreage
13.4 ac
$106,306 / ac
Land use
390
MR
Year built
—
Owner mailing
458-A7 DANBURY RD NEW MILFORD, CT 06776
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Nov 29, 2023
— FLAGSTAFF INVESTMENTS LLC
Bk/Pg 1268/60
Oct 14, 2021
— FLAGSTAFF INVESTMENTS LLC
Bk/Pg 1231/800
Oct 14, 2021
— FLAGSTAFF INVESTMENTS LLC
Bk/Pg 1231/798
Oct 14, 2021
— FLAGSTAFF INVESTMENTS LLC
Bk/Pg 1231/796
Oct 14, 2021
— FLAGSTAFF INVESTMENTS LLC
Bk/Pg 1231/794
More on Pickett Dist Rd
2 PICKETT DIST RD
$6,367,620 · 16.7 ac
7 PICKETT DIST RD
$429,660 · 0.48 ac
9 PICKETT DIST RD
$413,980 · 1.78 ac
17 PICKETT DIST RD
$1,011,500 · 4.01 ac
21 PICKETT DIST RD
$248,300 · 3.16 ac
25 PICKETT DIST RD
$275,810 · 3.06 ac
26 PICKETT DIST RD
$89,950 · 0.33 ac
31 PICKETT DIST RD
$660,520 · 1.39 ac · Built 1900