Skip to main content

Parcel · Map 19 · Lot 24

9 BURNHAM RD

Owner: NERO, ANDREW P

Assessed value

$428,050

$333,830 bldg

Acreage

1.37 ac

$312,445 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 8, 2021

    NERO, ANDREW P

    Bk/Pg 1217/984

    $480,000
  2. Dec 18, 2008

    PAINTDAKHI AHMAD J

    Bk/Pg 0977/1131

    $435,000
  3. Oct 20, 1989

    DANNIN VICTOR H + SHERI LEE

    Bk/Pg 0414/0184

  4. Jul 24, 1987

    FOUR SEASONS CONSTRUCTION CORPORATION

    Bk/Pg 0375/0702

More on Burnham Rd

View source assessor card