Skip to main content

Parcel · Map 19 · Lot 41

2 BURNHAM RD

Owner: DOLCE PETER W + LORI L

Assessed value

$367,570

$262,290 bldg

Acreage

1.38 ac

$266,355 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 29, 1994

    DOLCE PETER W + LORI L

    Bk/Pg 0493/0225

    $219,000
  2. Jan 23, 1987

    HAMILTON THOMAS A + ELIZABETH A

    Bk/Pg 0363/0465

    $159,900
  3. Jan 23, 1987

    FOUR SEASONS CONSTRUCTION CORP

    Bk/Pg 0363/0463

More on Burnham Rd

View source assessor card