Skip to main content

Parcel · Map 19 · Lot 40

10 BURNHAM RD

Owner: CARIDAD CARLOS R + CHERYL J

Assessed value

$420,070

$313,390 bldg

Acreage

1.38 ac

$304,399 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 26, 1992

    CARIDAD CARLOS R + CHERYL J

    Bk/Pg 0457/0698

  2. Jul 18, 1988

    CARDAD CARLOS R + LEVINE CHERYL J

    Bk/Pg 0393/0814

    $295,500
  3. Apr 21, 1987

    COSSUTO ALLEN + BUREAU LIONEL

    Bk/Pg 0368/0270

    $95,000

More on Burnham Rd

View source assessor card