Skip to main content

Parcel · Map 19 · Lot 27

27 BURNHAM RD

Owner: MARTENS MARK A + JOYCE B

Assessed value

$385,140

$289,030 bldg

Acreage

1.6 ac

$240,713 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 18, 2011

    MARTENS MARK A + JOYCE B

    Bk/Pg 1039/0133

    $1
  2. Aug 22, 2005

    MARTENS MARK A + SCHWEITZER JOYCE B

    Bk/Pg 0871/0528

    $435,000
  3. Nov 29, 1989

    LATORRACA ANTHONY A + DENISE

    Bk/Pg 0415/0595

    $252,900
  4. Jan 23, 1989

    IOANNA CARMINE

    Bk/Pg 0402/0803

More on Burnham Rd

View source assessor card