Skip to main content

Parcel · Map 36 · Lot 28

12 LILLIS RD

Owner: DIAS EMANUEL FILIPE +; ALBUQUERQUE EMILIA

Assessed value

$470,960

$398,230 bldg

Acreage

1.38 ac

$341,275 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 13, 2018

    DIAS EMANUEL FILIPE +

    Bk/Pg 1165/0252

    $66,000
  2. Apr 13, 2018

    SOUSA JORGE

    Bk/Pg 1161/0040

    $50,000
  3. Mar 14, 2018

    SYCAMORE TRAILS GROUP LLC

    Bk/Pg 1159/0894

    $40,000
  4. Sep 14, 1994

    JOST DANIEL J

    Bk/Pg 0502/0346

  5. Dec 14, 1982

    LA MOTHE DANIEL J

    Bk/Pg 0302/0509

More on Lillis Rd

View source assessor card