Skip to main content

Parcel · Map 44 · Lot 84

106 RIDGE RD

Owner: HARRIS JANET S

Assessed value

$353,770

$223,300 bldg

Acreage

1.48 ac

$239,034 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 30, 2007

    HARRIS JANET S

    Bk/Pg 0953/0793

  2. May 19, 1981

    HARRIS GEORGE G

    Bk/Pg 0289/0603

More on Ridge Rd

View source assessor card
106 RIDGE RD — New Milford Land Records